Aloe verás krémtusfürdő
Korábbi blogbejegyzéseimben már olvashattatok az ösztrogéndominanciáról, illetve a xenoösztrogénekről. Mutattam nektek számtalan kemikáliamentes fürdőszobai kozmetikumot, melyeket én is használok, de ma egy receptet hoztam nektek. Ezt bárki megcsinálhatja otthon. Én általában ezt a receptet használom, minimális módosítással folyékony szappanhoz is. Tudom, hogy a gyerekek is szeretnek menni kezet mosni, ha például fodormenta olajat teszek bele, akkor rendszerint mondják: „Mesó, olyan jó rágó szagú lett a kezem”, így biztos vagyok benne, hogy torna előtt és után is szívesen mennek kezet mosni.


Hozzávalók:
- 20 gramm glicerin
- 7 gramm solagum
- 500 gramm szűrt víz és aloe vera (fele-fele arányban)
- 24 gramm lamesoft cukortenzid
- 60 gramm decyl glucoside cukortenzid
- 16 gramm olívaolaj
- 40 csepp rokonsal
- 20 csepp tejsav
- 30 csepp levendula illóolaj (olyan minősítésű, ami érintkezhet bőrrel; illetve attól függően, hogy milyen illathoz van kedvem vagy mi a cél)
Egy száraz és tiszta üveg tálba mérjük bele a glicerint és keverjük bele a solagumot (én habverő segítségével szoktam). A kimért vizet és aloe vera gélt apránként adjuk hozzá a keverékhez és keverjük addig, míg egynemű lesz a massza. Végül adjuk hozzá egyenként a maradék hozzávalókat a felsorolás szerint. Kiadós mennyiség lesz, nedves szivaccsal használva habosítható igazán. A fenti mennyiségből nekem kettő flakon szokott lenni. Mielőtt hozzáteszem az illóolajat, kettéválasztom, egyik flakon tusfürdő lesz, ebbe általában levendula, blue tansy, egyéb, a bőrünkre zseniális támogatással bíró olajok kerülnek, a másik fele pedig folyékony szappan lesz, abba az esetek többségében menta illetve Thieves olajat szoktam tenni.
Az aloe verát nem muszáj használnotok. Én most azért használtam, mert szárazabbá vált a bőröm, illetve a napsütéssel egyre többet vagyunk a szabadban, jól esik a (megpirult) bőrünknek az aloes ápolás. Az aloe bőrirritációkra, bőrgyulladásos sebekre, felületi sérülésekre és enyhébb égési sérülésekre is kiváló számos, a szervezetünkre pozitív hatással bíró tulajdonságai mellett.